Wszyscy szyją maseczki

Na terenie całego powiatu szyte są maski ochronne na twarz, głównie dla służb medycznych.

Maseczek potrzebują w pierwszej kolejności pracownicy służby zdrowia, ale również służb mundurowych czy innych instytucji. Pytają o nie także mieszkańcy.

W Kościanie maseczki szyją pracownicy z Ośrodka Pomocy Społecznej i Środowiskowego Domu Samopomocy, a niezbędne materiały zakupił samorząd miasta. Do akcji w OPS-ie przyłączyli się również pracownicy Kościańskiego Ośrodka Kultury. – Mamy wolną maszynę do szycia, więc zaproponowaliśmy, że możemy pomóc, co spotkało się z bardzo pozytywnym przyjęciem  – mówi dyrektor Janusz Dodot.

W Śmiglu na apel wystosowany przez samorząd gminy dotyczący szycia masek odpowiedziało około 20 osób, które otrzymały materiał. – Odzew był bardzo duży. Już chwilę po zamieszczeniu komunikatu telefony w urzędzie zaczęły się urywać mówi Małgorzata Adamczak, burmistrz Śmigla.

Z kolei w Krzywiniu burmistrz Jacek Nowak zamówił wyprodukowanie 12 tys. sztuk masek ochronnych wielokrotnego użytku. Maski wyprodukowała firma „Modalto” z Krzywinia . Trafiły one do druhów z OSP, mieszkańców gminy, a także do szpitala i policji w Kościanie. Dystrybucją masek dla mieszkańców zajmują się strażacy ochotnicy z jednostek OSP z terenu całej gminy Krzywiń.

Fot. Środowiskowy Dom Samopomocy