Wspólna joga w parku KOK [ZDJĘCIA]

Kilkanaście pań zdecydowało się na wspólne ćwiczenia w niedzielne popołudnie w parku KOK zorganizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Jogi. W upalną niedzielę, cień ćwiczącym dawały konary drzew.

Wydarzenie pierwotnie zaplanowano na ubiegłą sobotę. Intensywny deszcz nie pozwolił jednak wówczas na zorganizowanie wydarzenia zaplanowanego na świeżym powietrzu. W niedzielę przeszkadzał z kolei z pewnością upał, ale joginki dawały radę. Kto zresztą się zmęczył, mógł odpocząć na specjalnie przygotowanych leżakach z parasolkami.

Praktykę zarówno dla doświadczonych, jak i niedoświadczonych pań prowadziły Marlena Broniewska i Izabela Kaczmarek ze Studia Jogi PRZESTRZEŃ w Kościanie. Celem wspólnych ćwiczeń był chwila zatrzymania myśli, zrelaksowania ciała i świadomy oddech.

Było to drugie takie wydarzenie w Kościanie, w ubiegłym roku odbyło się ono na stadionie miejskim (zobacz: Joga na stadionie w Kościanie [ZDJĘCIA]). Organizatorami wspólnego „jogowania” byli: Studio Jogi PRZESTRZEŃ, Kościański Ośrodek Kultury i Samorząd Miasta Kościana.

Fot. Milena Waldowska