Wrak Race dla Jakuba [ZDJĘCIA]

Na torze w Śmiglu w sobotę odbyły się charytatywne wyścigi wraków na nowy motoambulans dla Jakuba, który uległ wypadkowi. Organizatorem była grupa Yuma Team z Poladowa przy wsparciu grup motocyklowej Wind Wolves.

Na przybyłych czekało mnóstwo atrakcji. Wyścigi na torze rozpoczęły się już o godz. 8.00. Rywalizowali miłośnicy wraków, a widzowie mogli przyglądać się wyścigom lub nawet sami poczuć emocje na torze jako kierowcy lub piloci. Oczywiście po wcześniejszym zgłoszeniu się.

Poza wyścigami nie zabrakło również stoisk gastronomicznych, w tym jedno z nich przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich Poladowianki. Były także atrakcje dla najmłodszych, cegiełki wymieniane na nagrody oraz licytacje. Dzięki temu wszystkiemu udało się zebrać ponad 23,5 tys. zł.

Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup motoambulansu dla Jakuba Żaka – policjanta, strażaka w OSP Śmigiel, ratownika i motocyklisty, który pod koniec lipca tego roku uległ wypadkowi komunikacyjnemu na swoim motorze. Doznał kilku urazów, w tym złamań. Szybko jednak opuścił szpital i teraz przechodzi rehabilitację już w domu. Niestety, motoambulans, który kupił za własne pieniądze i odpowiednio wyposażył nie nadawał się już do użytku. Przyjaciele Jakuba postanowili wspomóc kolegę w zebraniu pieniędzy na nowy motoambulans.

Na prowadzonej zrzutce (https://zrzutka.pl/esnr4w) udało się zebrać dotychczas ponad 13 tys. zł.  Teraz do tego dojdzie prawie 24 tys. zł.

Fot. Karol Schmidt