Wracają spotkania z podróżnikami

Lubiany i mający spore grono stałych bywalców cykl "Spotkań z podróżnikami", które odbywają się w Kościańskim Ośrodku Kultury, będzie miał w tym roku 10 odsłon.

Podobnie jak w ubiegłych latach spotkania będą odbywały się w soboty, o godz. 18.00. Gościem pierwszego, zaplanowanego na 9 lutego, będzie Magdalena Konik.

Prelegentka nie tyle podróżuje, co mieszka na stałe w Gruzji, dlatego będzie mogła wiele opowiedzieć o tym kraju. Zafascynowana najdzikszą częścią gruzińskiego Kaukazu postanowiła zamieszkać w Tuszetii, by doświadczyć, zrozumieć i poznać lepiej lokalną kulturę.

– Zapraszam na opowieść o życiu w Tuszetii, o jego tradycjach, ludziach tam mieszkających, pogańskich wierzeniach, rytuałach i zmaganiu się z różnicami kulturowymi, by zostać zaakceptowaną w świecie kaukaskich dżygitów. Od wspólnego wejścia z pasterzami i stadami owiec podczas wiosennej migracji do jesiennego przejścia przez góry do Doliny Alazańskiejmówi o spotkaniu Magdalena Konik.

Magdalena Konik – fotoreporter freelancer – współpracuje z prasą gruzińską (Georgian Journal oraz IWPR) oraz polską (KONTYNENTY, Nowa Europa Wschodnia, Świat Koni). By realizować swoje projekty fotograficzne przeprowadziła się do Gruzji. Wyróżniona dwukrotnie w galerii na Zdjęcie Dnia National Geographic, laureatka stypendium fotograficznego u Timothy’iego Allen’a w ramach Xposure International Photography Festival 2017 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, finalistka Siena International Photo Awards 2018.

KOK, 9 lutego, SOBOTA, godz. 18.00, wstęp wolny