Wpadli do rowu, bo zderzyli się lusterkami [ZDJĘCIA]

We wtorek wieczorem na drodze pomiędzy Czempiniem a Iłówcem doszło do zderzenia dwóch pojazdów, w wyniku czego zjechały one do rowu. Co ciekawe, przyczyną zdarzenia było zderzenie się bocznymi lusterkami.

Około godziny 20.00 dyżurny komendy policji w Kościanie otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej w miejscowości Stare Tarnowo, w wyniku której dwa pojazdy zderzyły się i zjechały do rowu. Początkowo okoliczności tego zdarzenia były niejasne.

Po dochodzeniu policjanci będący na miejscu ustalili, że do zdarzenia przyczynili się oboje kierujący, czyli 26-letnia mieszkanka gminy Brodnica, kierująca renault laguna oraz 61-letni mieszkaniec gminy Czempiń, kierujący skodą  fabia. – Zarówno kobieta, jak i mężczyzna podczas mijania się nie zachowali ostrożności i zderzyli się bocznymi lusterkami. W wyniku zderzenia oba pojazdy wjechały do przydrożnego rowu po przeciwległych stronach drogi informuje Paulina Piechowiak, oficer prasowy KPP w Kościanie.

Obydwoje kierowcy podróżowali sami. Na ich prośbę zostali przetransportowani do szpitala na badania, ale nie stwierdzono żadnych poważnych obrażeń. Byli trzeźwi, a skończyło się na policyjnym pouczeniu.

Fot. Karol Schmidt