WOŚP w Śmiglu: rekord zbiórki [ZDJĘCIA]

W gminie Śmigiel podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano blisko 62 tys. zł. To najwięcej w całej historii śmigielskich zbiórek.

Dokładna kwota po podliczeniu wyniosła 61 817,36 zł. A i ta suma jeszcze się zwiększy przez dochód pochodzący z eskarbonek. Ten wynik jest tym bardziej godny podziwu, żetegoroczna, bardzo wietrzna pogoda nie służyła wyjściom z domu.Tymczasem przez cały dzień w Śmiglu przy Centrum Kultury sporo się działo. Mieszkańcy mogli jednak śledzić to wydarzenie online, gdzie prezentowane były relacje i wywiady z organizatorami, co cieszyło dużą popularnością. Stanowiło to także zachętę do przyjścia pod CK. W zbiórce pomogli także strażacy ochotnicy, którzy jeździli po różnych miejscowościach gminy zbierając datki do puszek.

Już od samego rana czynny był kiermasz ciast przy CK, od południa strażacy zaczęli z kolei serwować grochówkę. Cieszyła się ona dużym powodzeniem, a niektórzy przychodzili nawet z własnymi naczyniami, biorąc zupę do domu. Oczywiście po wpłaceniu dowolnej kwoty na rzecz WOŚP. Czas przybyłym umilały żywe maskotki. Nie zabrakło też aktywności. Na śmigielskim stadionie Team Bieganie na Śniadanie oraz Śmigielska Grupa Nordic Walking – Chodzę Bo Lubię kręciły kółka dla WOŚP.

O godzinie 16.00 ulicami miasta przejechał korowód składający się z zabytkowych i oryginalnych samochodów i motocykli. W przejeździe uczestniczyły m.in. grupy Raptor 4×4, Yuma Team, Grupa Motocyklowa Wind Wolves i strażacy ochotnicy. Następnie na scenie sali widowiskowej CK rozpoczęły się występy artystyczne, a zaprezentowały się Mażoretki „Irys”, Szkoła Tańca „Margo”, Zespoły Taneczne „Pryzmat”, Berlin Blues i Julia Stolpe. Nie zabrakło także licytacji, a wśród wystawionych przedmiotów był m.in. specjalnie przygotowany przez grupę Yuna Team model mazdy, którym można uczestniczyć w rajdach samochodowych. Został on wylicytowany za ponad 3 tys. zł. działo się więc, sporo, a wszystko dzięki zaangażowaniu kilkudziesięciu osób.

Fot. Karol Schmidt