WOŚP: w Kościanie ponad 70 tys. zł [ZDJĘCIA]

Podczas niedzielnego Finału Wielkiej Orkiestry w Kościanie rekordu tym razem nie było. I tak jednak uzbierano sporą kwotę zważywszy na niezbyt przyjazną aurę, a w związku z tym znacznie mniejszą niż zwykle frekwencję podczas wydarzeń.

Zbiórka 30. Finału WOŚP prowadzona była na rzecz okulistyki dziecięcej ­– dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku dzieci.

W Kościanie atrakcje odbywały przez całą niedzielę. W południe i wczesnym popołudniem przeprowadzono część o charakterze rekreacyjno-sportowym (zobacz: Trwa Finał WOŚP w Kościanie [ZDJĘCIA]), a pod wieczór przyszedł czas na część artystyczną oraz orkiestrowe licytacje. Na plenerowej scenie na parkingu Kościańskiego Ośrodka Kultury wystąpili: Szkoła Emisji Głosu PoGłos, Fundacja Uniesieni w Tańcu, Gitarzyści KOK, KOK Street Beat, duet gitarowy Michał Dolata i Marcin Kunc, Kapela Dudziarska „Sokoły”, Voice Studio, Szkoła Tańca Poezja, „Unleash the Storms” – zespół Grzegorza Drzewieckiego.

Pokazy, występy, stoiska, sprzedaż orkiestrowych gadżetów i licytacje, a także zbiórka datków do puszek przez wolontariuszy pozwoliły na uzbieranie łącznie około 73 tys. zł.

Fot. Zbyszek Warczok (Arpiniu)