Wolne miejsca na szczepienia w Czempiniu

W Punkcie Szczepień Powszechnych mieszczącym się w Hali Sportowej Herkules są wolne terminy na szczepienia w czerwcu. W punkcie szczepionych jest nawet tysiąc osób tygodniowo.

W czempińskiej Hali Sportowej mieszczącej się w Borowie 76 szczepienia przeciwko Coid-10 prowadzone są od 5 maja. Do piątku 28 maja w punkcie podano dotychczas ponad 2100 szczepionek.

Cały czas trwają zapisy na podanie pierwszej dawki szczepienia. Co istotne, na szczepienie w tym punkcie może zapisać się każdy, nieależnie od miejsca zamieszkania. Zachęca do tego gmina Czempiń, szczególnie, że w punkcie w Kościanie nie ma już wolnych terminów na czerwiec.

– Zachęcam do skorzystania z dogodnej formy zaszczepienia się w bliskości swojego miejsca zamieszkania zarówno mieszkańców naszej gminy, jak również całego powiatu kościańskiego. Przypominam, że jeżeli zachodzi taka potrzeba, można dokonać zmiany miejsca szczepienia pierwszej dawki, na które umówiliśmy się wcześniej w mniej dogodnej dla nas lokalizacji. Zważywszy, że taka możliwość w czempińskiej Hali Herkules jest już w miesiącu czerwcu, zachęcam do nieodwlekania tej decyzjimówi Konrad Malicki, burmistrz gminy Czempiń.

W czempińskim Punkcie Szczepień Powszechnych nad prawidłowym przebiegiem całego procesu szczepienia czuwa sprawnie funkcjonujący zespół złożony z personelu medycznego i obsługi administracyjnej, ze wsparciem strażaków z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Czempiń oraz żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Osoby szczepione mają zapewnione komfortowe, przestronne miejsca do oczekiwania zarówno przed szczepieniem, jak również po jego wykonaniu.