Wkrótce rozpocznie się remont Rynku

Trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na remont płyty Rynku oraz ulicy Wrocławskiej w Kościanie. Prace w tym obszarze miasta mają ruszyć jeszcze w tym roku.

W ostatnich dniach usunięto opłotowanie wokół ratusza. Nie oznacza to jednak, że budynek, który przeszedł gruntowny remont, zostanie otwarty. Usunięto ogrodzenie, by zrobić miejsce na kolejne prace. Miasto chce umożliwić jednak mieszkańcom obejrzenie wnętrza ratusza, ponieważ dotychczas efekty wykonanych prac mogli zobaczyć jedynie na zdjęciach. W związku z tym planowane są drzwi otwarte w jeden z weekendów września.

Później ratusz będzie nieczynny na okres remontu Rynku. Zatem Urząd Stanu Cywilnego wraz z salą  ślubów będą jeszcze przez dłuższy czas funkcjonować tak jak dotychczas, w lokalizacjach zastępczych.

Remont Rynku zacznie się od prac podziemnych. W pierwszej kolejności wymieniona ma być instalacja wodna i sanitarna, a także gazowa. Równolegle prowadzone będą prace archeologiczne. W czasie trwania prac będzie wprowadzane czasowe zamknięcie przejazdu przez Rynek, a objazd zostanie poprowadzony ulicami Wyszyńskiego, Szpitalną i Wodną. ­– Dotychczas wstrzymywaliśmy rozpoczęcie prac z uwagi na objazdy związane z budową wiaduktów kolejowych. Po otwarciu tunelu na Młyńskiej, ruch w mieście nieco się rozładował i możemy przejść do prac związanych z Rynkiem mówi Kinga Czarnecka, zastępca burmistrza.

Zdjęcia z wnętrza:
Zakończył się remont ratusza [ZDJĘCIA]