Wjechała do rowu na „starej piątce” [ZDJĘCIA]

Do dziwnego zdarzenia drogowego doszło w środę wieczorem pomiędzy Poninem a Czaczem. Z niewyjaśnionych na razie przyczyn kierująca wjechała do rowu, mocno kiereszując przy tym samochód.

Zdarzenie miało miejsce około godz. 19.25 na wiadukcie przebiegającym nad drogą ekspresową. 53-letnia mieszkanka gminy Wielichowo, kierując volkswagenem golfem z nieustalonych jak dotąd przyczyn zjechała do przydrożnego rowu. Samochód uderzył z dużą siłą w zbocze, przez co się odbił z zatrzymał na środku drogi. Kobieta jechała od strony Śmigla.

Po dotarciu służb na miejsce kierująca była mocno roztrzęsiona, niemożliwe było więc uzyskanie od niej jakichkolwiek wyjaśnień. Kobietę przewieziono do szpitala w Kościanie w celu rozpoznania obrażeń. 53-latka była trzeźwa.

Kościańscy policjanci oczekują teraz na sposobność rozmowy z kierującą w celu wyjaśnienia przyczyn zdarzenia. Na miejscu poza policją działały dwie jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Kościana oraz jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Kościana. Przybyło również pogotowie oraz policja, która prowadziła dochodzenie, a także zabezpieczała drogę.

Fot. Karol Schmidt