Wjechał w drzewo. Prowadził mimo zakazu i z narkotykami

W niedzielę wczesnym rankiem 28-latek jadąc drogą pomiędzy Starym Bojanowem a Spławiem wjechał w przydrożne drzewo. Jechał wbrew zakazowi sądu i miał przy sobie narkotyki.

Do wypadku doszło około godziny 5.00. 28-letni mieszkaniec gminy Krzywiń kierujący fordem na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i wjechał w drzewo. Powodem zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Jak się jednak okazało, mężczyzna kierował wbrew zakazowi sądu. Odebrano mu uprawnienia do kierowania między innymi za jazdę pod wpływem alkoholu. Ponadto w trakcie czynności policyjnych po zdarzeniu  przy 28-latku znaleziono foliowy woreczek z amfetaminą. Było jej 0,31 grama.

Mężczyzna najpierw trafił do szpitala na badania. Okazało się jednak, że pomimo dużego uszkodzenia samochodu, jemu samemu nic się nie stało. Dlatego po badaniach 28-latek został od razu przewieziony do Komendy Policji, gdzie usłyszał zarzuty. Za złamanie zakazu sądowego grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności, a za posiadanie środków odurzających do 3 lat odsiadki.

Fot. KPP w Kościanie