Wizyta w Urzędzie Gminy nadal wymaga umawiania się

Choć większość urzędów w powiecie kościańskim zdecydowała się na otwarcie dla mieszkańców, niektóre z powodu epidemii nadal pozostają zamknięte. Tak jest m.in. w przypadku Urzędu Gminy Kościan, przy ul. Młyńskiej.

Wizyta w Urzędzie Gminy jest możliwa wyłącznie w wyjątkowych sytuacjach, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się. Dzwonić należy do sekretariatu pod nr tel. 65 512 10 01 lub pod odpowiedni numer wewnętrzny.

– Trudno powiedzieć do kiedy będą obowiązywać takie zasady. Na razie, ze względów bezpieczeństwa, nie bierzemy pod uwagę ich zmianymówi zastępca wójta Mirosław Duda. Stan epidemii cały czas trwa, a to że sytuacja w powiecie jest stabilna i nie ma nowych zachorowań, nie znaczy, że w każdej chwili nie może się to zmienić.

Wśród urzędów, gdzie nie ma możliwości wejścia nawet tylko do punktu informacyjnego jest również Urząd Gminy w Czempiniu. Petenci muszą umawiać się telefonicznie. Inne urzędy należące do jednostek samorządowych są otwarte, choć obowiązują w nich normy sanitarne i ograniczona swoboda poruszania się po nich.