Wizyta uczniów w DPS w Mościszkach

Uczniowie VII i VIII klasy Szkoły Podstawowej w Bieżyniu złożyli świąteczną wizytę w Domu Pomocy Społecznej w Mościszkach. Inicjatorem spotkania było CWRKDiZ z Leszna.

Spotkanie odbyło się pod hasłem „Zagadki, quizy, pantomima – poznajemy zawody w DPS w Mościszkach”. Celem projektu było połączenie aspektów edukacyjnych z dobrą zabawą, zarówno po stronie uczniów, jak i podopiecznych DPS oraz z wolontariatem.

Młodzież przygotowała różnego rodzaju zadania i zagadki dotyczące zawodów, w postaci ustnej, rysunkowej i pantomimy. Zadaniem mieszkańców DPS-u było odgadnięcie o jakie zawody chodzi. Robili to bardzo aktywnie, odpowiadali sprawnie na zagadki, a nawet sami przedstawiali pantominy i rebusy.

– Doradztwo zawodowe może być świetną platformą łączącą edukację z wolontariatem, może też być doskonałym narzędziem budowania dobrych relacji międzyludzkichpodkreśla Grzegorz Kozak, koordynator projektu z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie. – Na uznanie zasługuje wspaniała postawa uczniów, którzy pięknie przygotowali spotkanie z mieszkańcami DPS-u, ich uśmiech spowodował, że świąteczny nastrój udzielił się wszystkim uczestnikom.

Dodajmy, że Dom Pomocy w Mościszkach prowadzi wewnętrzny system zatrudniania wśród mieszkańców placówki. Na zakończenie spotkania mieszkańcy domu w Mościszkach otrzymali upominki od CWRKDiZ.