Wizyta uczniów „Ratajczaka” w szpitalu

Uczniowie ZSP w Kościanie tuż przed świętami odwiedzili najmłodszych i najstarszych pacjentów, a także tych najbardziej chorych kościańskiego szpitala. Na oddziały nie przybyli z pustymi rękami.

Wizyta delegacji z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie miała miejsce 22 grudnia. Uczniowie przekazali małym pacjentom z oddziału dziecięcego  SP ZOZ ozdoby świąteczne oraz bogatą kolekcję kolorowanek, książeczek z naklejkami i kredek.

– Zostaliśmy bardzo sympatycznie przyjęci przez personel oddziału. Nie dostarczyliśmy jednak dzieciom prezentów bezpośrednio z uwagi na trwającą epidemię grypy. Mamy jednak nadzieję, że przekazane prezenty wywołają uśmiechy na twarzy dzieci i dostarczą im wielu godzin ciekawej i twórczej pracy mówią uczniowie Łukasz Górny i Filip Szczepaniak. Obaj odwiedzili szpital wraz z nauczycielką Katarzyną Marcinik-Helińską, koordynatorką projektu.

Zbiórka przekazanych przedmiotów odbywała się w szkole pod koniec 2022 roku. Ponadto ta sama delegacja tego samego dnia zawitała na Oddział Paliatywny oraz do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego szpitala. Tutaj przekazali kartki świąteczne przygotowane przez dwóch innych uczniów – Bartosza i Szymona. – Zgodnie z wieloletnią tradycją zanieśliśmy kartki świąteczne. Postanowiliśmy nie wchodzić z wizytą do osób ciężko chorych i leżących na Oddziale Paliatywnym, w obawie przed panującą grypą. Kartki świąteczne, a także ozdoby  wykonane przez uczniów naszej szkoły przekazaliśmy personelowi oddziału – informują Łukasz i Filip.

Uczniowie odwiedzili natomiast pacjentów z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Mieli okazję porozmawiać z niektórymi pacjentami, którzy bardzo żywo zareagowali na odwiedziny. Obiecali modlić się w intencji matury uczniów szkoły i czekających ich egzaminów zawodowych.