Wizyta uczniów „Ratajczaka” w domu dziecka w Wolsztynie

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie odwiedzili Dom Dziecka „Droga” w Wolsztynie. Podarowali jego wychowankom zebrane przez siebie produkty.

Już od 16 lat uczniowie „Ratajczaka” prowadzą zbiórki, a następnie odwiedzają dom dziecka w Wolsztynie. Koordynatorką tej inicjatywy jest nauczycielka Katarzyna Marciniak-Helińska.

Tym razem wyjazd odbył się w październiku. 10-osobowa grupa uczniów z Kościana wraz ze swoją nauczycielką została bardzo ciepło przywitana przez dyrekcję, pracowników i wychowanków placówki. W kartonach, które przywieźli znalazło się mnóstwo produktów, w tym m.in. ponad 100 kg mąki i cukru, ogromne ilości ryżu, kaszy, makaronu i innych produktów spożywczych. Z kolei na osłodę w paczce znajdowało się 200 czekolad. Dziecka. – Byliśmy bardzo dumni, ponieważ dzięki hojności uczniów naszej szkoły zawieźliśmy bardzo dużo produktów spożywczych. Dzieci pomogły nam wnieść je wszystkie do ich domumówi Paulina Dogiel, jedna z uczennic biorąca udział w wyjeździe.

Po ciepłym i słodkim poczęstunku przygotowanym przez gospodarzy, był czas a wspólną rozmowę i bliższe poznanie się. Młodzież z Kościana i Wolsztyna zagrała także m.in. wspólnie w Fifę i w siatkówkę. To był bardzo miło spędzony czas. W ramach podziękowań goście z Kościana otrzymali aniołki z gipsu wykonane przez podopiecznych Domu Dziecka „Droga”.

Fot. Uczniowie ZSP im. F. Ratajczaka w Kościanie