Wizyta Świętego Mikołaja

W niedzielne popołudnie 4 grudnia na Rynku w Kościanie zawitał Święty Mikołaj, jego elfy oraz pomocnicy. Mikołajową ekipę, która przybyła dwoma rozświetlonymi ciężarówkami oraz motocyklami witały tłumy kościaniaków.

mikolaj_rynekNa najmłodszych czekały liczne atrakcje jak możliwość bezpośredniego spotkania z Mikołajem w specjalnym pokoju znajdującym się w jednym z tirów, rysowanie świątecznych kolorowanek w drugim tirze, skosztowanie cukierków rozdawanych przez samorządowców, a także możliwość zrobienia sobie zdjęcia z całą przybyłą ekipą.

Wizycie towarzyszyły występy artystyczne odbywające się na scenie mieszczącej się w jednej z ciężarówek. Głównym organizatorem przedsięwzięcia była Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko we współpracy z Powiatem Kościańskim, Miastem Kościan, Gminą Śmigiel, firmą Lira, zakładem elektroinstalacyjnym Piotr Piechel, Opactwem Benedyktynów w Lubiniu oraz firmą Mlekovita.

Zdjęcia z wydarzenia na: facebook.com/gazetakoscianiak.

 

Kościan był trzecim i zarazem ostatnim przystankiem weekendowego tournee całego konwoju. Dzień wcześniej ekipa gościła w Śmiglu, a w piątek w Lubiniu.