Wiosenne porządki w Kościanie [ZDJĘCIA]

W bieżącym tygodniu pracownicy Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej i Dróg w Kościanie rozpoczęli porządki po zimie na ulicach miasta. Ponadto dostawiono nowe pojemniki na odpady.

Nowe kosze na śmieci znalazły się m.in. w obszarze terenów rekreacyjnych, w tym w okolicy siłowni zewnętrznej na Łazienkach, kładki pod mostem kolejowym w okolicach targowiska, na Skwerze Krimpen i Wałach Żegockiego. Ponadto samorząd miejski zapowiada ustawienie kolejnych śmietników w innych częściach miasta. Za ich opróżnianie odpowiada Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej i Dróg w Kościanie.

MZGMiD rozpoczął także zamiatanie chodników i ulic z pozimowego piasku i resztki liści. Przypomnijmy, że od ubiegłego roku to właśnie zakład podległy miastu odpowiada za utrzymanie zieleni w Kościanie, a także za czystość ulic i odśnieżanie. By było to jak najbardziej efektywne, jednostka zwiększyła zatrudnienie do sześciu osób, a także została wyposażona w niezbędny sprzęt. Składają się na niego dwa samochody dostawcze, kosy i piły spalinowe, kosiarki samojezdne, dmuchawa i odkurzacz do liści, traktorek z przyczepką do obsługi terenów zielonych, zamiatarka o pojemności ponad tysiąca litrów.

Wprowadzone rozwiązanie ma być bardziej ekonomiczne od corocznego wynajmowania firmy zewnętrznej na te usługi. Ponadto wszystko ma działać sprawniej, gdyż pracownicy MZGMiD mogą reagować na bieżąco, jeśli chodzi o podlewanie czy koszenie trawników. Miejmy więc nadzieję, że podczas tegorocznej wiosny i lata nie będziemy już oglądać zachwaszczonych i nieskoszonych skwerów, co miało miejsce w ubiegłym roku oraz w ostatnich latach.

Fot. UM Kościan