Wiosenne nabory w Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan

Akademia Piłkarska Reissa w Kościanie ogłasza nabory piłkarskie dla wszystkich chętnych chłopców i dziewczynek w wieku 3-12 lat. Jeśli Twoje dziecko ma nieograniczone pokłady energii i lubi zabawy ruchowe z piłką nożną, to czas wykorzystać to na świeżym powietrzu! Aby przybliżyć charakterystykę pierwszego treningu rozmawiamy z koordynatorem i trenerem Tomaszem Woźniakiem.

– Co gwarantują treningi w Akademii Piłkarskiej Reissa w Kościanie? I czy w Kościanie jest następca Roberta Lewandowskiego?
– Nie bez powodu każdy pasjonat piłki nożnej podziwia talent i umiejętności piłkarskie Roberta Lewandowskiego. Każdy trener pragnie mieć w zespole takiego zawodnika, jednak na początku przygody ze sportem nie powinniśmy myśleć takimi kategoriami. Celem trenera powinno być zaszczepienie pasji wśród dziecka, sportowego nawyku i sprawienia, że dziecko chce regularnie przychodzić na trening. Głównym atutem zajęć Akademii jest unikalna metodologia szkolenia przy wsparciu wykwalifikowanej kadry trenerskiej. Każdy zawodnik trafia do grup treningowych dopasowanych wiekiem i umiejętnościami. Przykładamy wszelkich starań, aby dbać o jego zdrowie i odporność oraz gwarantujemy udział w wielu turniejach piłkarskich, gdzie stawiamy na integrację. Twoje dziecko ma szansę na sportowy rozwój na najwyższym poziomie i szansę na świętowanie z nami wielu sukcesów. Zapewniamy pełną ścieżkę szkolenia, nasze drużyny grają w najbardziej prestiżowych rozgrywkach młodzieżowych w Polsce, czyli w Centralnej Lidze Juniorów PZPN. Warto dodać, że duża część reprezentantów dołączyła do klubów z Ekstraklasy, co tylko może potwierdzić jeden z wielu atutów Akademii, czyli unikalną metodologię szkolenia.

– Obecnie jesteś koordynatorem i trenerem Akademii Piłkarski Reissa w Kościanie. Dlaczego warto trenować w tym klubie?
– Przede wszystkim treningi w Akademii prowadzone są w małych grupkach i program szkolenia dostosowany jest do poziomu uczestników. Młodzi piłkarze mają możliwość wspólnego rozwoju, a dzięki temu, że pracujemy w mniejszym składzie to trenerzy mogą podchodzić indywidualnie do każdego zawodnika, co uważam za jeden z większych plusów. Dodatkowo w Kościanie istnieją dwie ścieżki kariery – lokalizacyjna i reprezentacyjna. Dla nowych piłkarzy proponujemy ścieżkę lokalizacyjną, podczas której zawodnicy rozpoczynają swoją sportową przygodę. Natomiast ścieżka reprezentacyjna daje możliwość szlifowania i doskonalenia umiejętności dla zawodników, którzy wykazują wysoki poziom gry. Każdy adept musi popracować nad innym elementami, a specyfika szkolenia i baza daje nam możliwość pełnej uwagi dla nowego zawodnika. Co więcej oprócz treningów w tygodniu jest możliwość uczestnictwa w obozach, półkoloniach oraz cyklicznych turniejach. Ponadto młodzi adepci mają zapewnione miejsca w Lidze Akademii, czyli Wielkopolsko-Lubuskich Ligach Piłkarskich, podczas których zawodnicy z innych lokalizacji Akademii rozgrywają co weekend mecze i podnoszą swoje umiejętności oraz integrują się z innymi piłkarzami.

– Gdzie odbywają się treningi?
– Trenujemy na Orliku przy ul. Wyzwolenia 24 w Kościanie, boisku w Sepnie i Nowinkach. Obecnie w Akademii jest blisko 200 młodych piłkarzy, a trenujemy od przedszkola do trampkarza. Zależy mi na tym, aby drużyny były zgrane, a dzieci wspierały się zarówno na boisku, jak i w życiu. Regularnie bierzemy udział w turniejach piłkarskich, a w weekend nasze drużyny rywalizują w WLLP, rozgrywkach WZPN i projektach PZPN propagujących ideę Grassroots. W ostatnim czasie nasze zespoły odniosły wiele ważnych sukcesów, m.in. mistrzostwo powiatu kościańskiego w kat. U8, U12, II miejsce w Ogólnopolskim Finale Bielik Cup, III miejsce w PRO Turnieju Licheń Cup, a wisienką na tym torcie jest zdobycie Halowego Pucharu Prezesa WZPN. Ponadto co roku uczestniczymy w projektach Ekstraklasy SA, czyli Akademii Klasy Ekstra i Ekstra Talent.

– Wspomniałeś, że trenerzy podchodzą indywidualnie do każdego zawodnika, co jeszcze wyróżnia kadrę trenerską w AP Reissa Kościan?
– Każdy z nich to człowiek z pasją i zaangażowaniem. Podczas treningów wykazują pedagogiczne podejście, a przede wszystkim wiedzą, że zajęcia muszą być dostosowane do potrzeb, wieku i umiejętności dzieci. Trening dla najmłodszych opiera się na zajęciach ogólnorozwojowych, a starsi adepci szlifują umiejętności piłkarskie takie jak drybling, odbiór piłki, czy też prowadzenie. Trener odgrywa bardzo ważną rolę w szkoleniu młodych zawodników. Mało kto pamięta, że szkoleniowiec też był zawodnikiem i borykał się z podobnymi wyzwaniami – odnosił sukcesy, ale również ponosił porażki. Z pewnością jest bogatszy o wiele doświadczeń i może przekazywać cenną wiedzę swoim zawodnikom. Dlatego cieszę się, że możemy dzielić się pasją i zachęcać najmłodszych do aktywności fizycznej. 

– Jak zapisać dziecko na treningi?
– Podczas naborów umożliwiamy dwa bezpłatne, zapoznawcze treningi, tak by każdy zawodnik mógł przekonać się do sztabu trenerskiego i formy treningów.  Zapis dziecka na zajęcia jest bardzo prosty i łatwy w obsłudze. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.akademiareissa.pl, gdzie wypełnia się podstawowe informacje kontaktowe i wybiera zajęcia w konkretnej lokalizacji. Po rejestracji, na adres mailowy trafiają wszelkie informacje dotyczące treningów.

– Co przygotować na pierwszy trening?
– Jeśli chodzi o strój sportowy to przede wszystkim powinien składać się z koszulki, spodenek i obuwia piłkarskiego. W przypadku deszczu lub chłodu po treningu, należy założyć ciepłe okrycie (kurtkę, dres). Warto pamiętać także o wodzie niegazowanej (przynajmniej 0,5 l). Najlepiej przyjść na miejsce około 15 minut przed rozpoczęciem treningu. Jednak najważniejszy jest dobry humor i chęć do gry w piłkę nożną!

– Czy masz wskazówkę dla młodych piłkarzy?
– Żeby się nigdy nie poddawali i zawsze dawali z siebie wszystko na treningach! Z niecierpliwością czekam na nowych adeptów Akademii, aby wspólnie budować piłkarską przyszłość. W razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości zachęcamy do kontaktu poprzez nasz fanpage.

– Dziękujemy za rozmowę i trzymamy kciuki za sukcesy piłkarskie.

Więcej informacji o Akademii Piłkarskiej Reissa można znaleźć na stronie www.akademiareissa.pl lub pod nr telefonu +48 502 741 749. Zachęcamy do odwiedzania fanpage’a: www.facebook.com/apr.koscian.

Tylko teraz nowi zawodnicy mogą skorzystać z dwóch bezpłatnych treningów i odebrać prezent.