Wielka zbiórka dla Marysi w sobotę

Sołectwo Kurza Góra organizuje w najbliższą sobotę, 6 listopada zbiórkę m.in. nakrętek, puszek, złomu, ale także fantów na licytacje dla Marysi z Brenna. Akcja kierowana jest do każdego niezależnie od miejsca zamieszkania – zarówno do mieszkańców Kościana, Kurzej Góry, jak i innych miejscowości gminy Kościan i całego powiatu.

Zbierane będzie wszystko co można sprzedać i dzięki temu pozyskać pieniądze, które zasilą konto Marysi Drożdżyńskiej chorującej na rdzeniowy zanik mięśni. Potrzeba jeszcze około 1,3 mln zł na terapię genową dla dziewczynki, a pieniądze trzeba zebrać jak najszybciej.

Jeśli macie zatem złom, makulaturę, baterie, elektrośmieci, nakrętki lub puszki aluminiowe, przynieście te wszystkie rzeczy w sobotę, w godzinach 9.00-16.00 pod salę wiejską w Kurzej Górze mieszczącą się przy ul. Leśnej w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu. Jeśli nie macie natomiast jak dowieźć tych rzeczy, podczas trwania zbiórki będzie można zadzwonić pod nr tel. 782 637 846, a transport przyjedzie. Podczas akcji prowadzona będzie również zbiórka fantów na licytacje dla Marysi, które prowadzone są na facebookowej grupie Licytacje dla Marysi – chorej na SMA.

Nie będzie to jedyna akcja dla Marysi w nadchodzący weekend. Przypominamy także o kiermaszu ciast, który będzie przeprowadzony na targowisku w Kościanie i w Szkole Językowej „Dialog”. Ciasto wraz z kawą i herbatą będą również sprzedawane podczas meczu drużyny Rywal Ewmar Kurza Góra, który rozpocznie się o godz. 14.00. Zobacz: Kiermasz ciast dla Marysi. Poszukiwane wsparcie