Wielka orkiestra grała w Kościanie

Wiele atrakcji czekało dzisiaj na mieszkańców Kościana w ramach 27. finału WOŚP. Od godziny 11.00 do 14.00 główne wydarzenia odbywały się na Rynku.

Największy podziw zgromadzonych na Rynku wzbudziły kościańskie morsy.

Przybyli licznie mieszkańcy, pomimo niezbyt przyjaznej aury, mogli obejrzeć wystawę replik broni przygotowaną przez Stowarzyszenie im. Kościańskiej Rezerwy Skautowej oraz zapoznać się ze sprzętem używanym przez straż pożarną na stoisku OSP Kościan.

W samo południe wystartował XI Bieg Wielkoorkiestrowy na 10 km organizowany przez Sztafetę Ateńską, w którym udział wzięli biegacze i miłośnicy nordic walking. Największy podziw zgromadzonych wzbudziły morsy, czyli śmiałkowie, którzy weszli do przygotowanych przed ratuszem kontenerów z wodą liczącą 9 st. C. To wydarzenie przygotowały MORSY Kościan i TRITON Kościan. Dużą atrakcją był także pochodzący z 1964 roku zabytkowy wóz strażacki, do którego mógł wejść każdy chętny.

W tym samym czasie na basenie chętni za opłatą na rzecz orkiestry mogli wypróbować profesjonalny sprzęt nurkowy po okiem Wojciecha Kaźmierczaka i Kamila Jurgi. Z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców spotkała się także możliwość sprawdzenia swoich umiejętności strzeleckich na strzelnicy LOK Kościan. Od godziny 15.00 aż do wieczora na scenie KOK odbywały się z kolei występy lokalnych zespołów oraz dzieci i młodzieży z kościańskich szkół, a także licytowano różne przedmioty.

Łącznie przez cały dzień 96 wolontariuszy zbierało datki do puszek, a tegoroczna zbiórka prowadzona jest na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.