Większy wydział komunikacji

Klienci Wydziału Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego w Kościanie wszelkie sprawy będą teraz załatwiać w nowym budynku wydziału mieszczącym się przy ul. Gostyńskiej. Uroczystego otwarcia dokonano 18 kwietnia.

W otwarciu wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych z terenu powiatu kościańskiego, pracownicy starostwa powiatowego, w tym wydziału komunikacji oraz główna projektantka budynku, Izabela Wrześniewska z kościańskiego biura Complex, prezes firmy Budomont, która wykonywała projekt – Władysław Suchora oraz Łukasz Kłak z firmy Office Plus z Wrocławia odpowiedzialnej za wyposażenie pomieszczeń.

– Plany stworzenia bardziej komfortowych warunków dla klientów i pracowników Wydziału Komunikacji i Dróg narodziły się już na początku tej kadencji. W połowie 2015 r. rozpoczęły się przygotowania do przeprowadzenia konkursu na wykonanie koncepcji rozbudowy biurowca przy ul. Gostyńskiej – przypomniał starosta Bernard Turski. – Roboty budowlane zaczęły się w marcu 2017 roku, a zakończyły w listopadzie. 3 kwietnia tego roku uzyskaliśmy pozwolenie na użytkowanie.

Starosta podkreślił, że chcąc załatwić sprawę w wydziale komunikacji nie będzie już trzeba poruszać się po wąskiej, niewygodnej klatce schodowej prowadzącej na pierwsze piętro. Również klienci oczekujący na załatwienie swojej sprawy mają stworzone ku temu lepsze i bardziej komfortowe warunki.

Główną część nowego budynku zajmuje sala operacyjna o powierzchni 103 m kw., w której umieszczonych jest 8 stanowisk obsługi klientów wydziału. Poza tym w budynku znajduje się poczekalnia dla klientów, pięć pomieszczeń biurowych, w których umiejscowiono m.in. biuro naczelnika wydziału, biuro praw jazdy oraz obsługi przedsiębiorców. Ponadto nowy budynek wyposażony został w toalety, jest on również w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Możliwe jest przemieszczanie się między nowym i starym budynkiem starostwa bez konieczności wychodzenia na zewnątrz.

Przebudowany został także parking, gdzie łącznie z tej strony budynku możliwe jest zaparkowanie 47 samochodów. Oprócz tego klienci mogą korzystać również z parkingu umiejscowionego od strony Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Całkowity koszt rozbudowy wyniósł blisko 1,8 mln zł. Przy okazji przeprowadzki wydziału komunikacji, starostwo wprowadziło dla klientów jeszcze jedno udogodnienie – system kolejkowy obejmie także prawa jazdy.

Zwolnione po przeniesieniu Wydziału Komunikacji i Dróg biura zostaną wykorzystane przez inne wydziały.