Wernisaż wystawy prac malarskich uczestników zajęć KOK [ZDJĘCIA]

W Kościańskim Ośrodku Kultury, w salce klubowej na piętrze, można podziwiać prace młodych artystów w ramach wystawy "Powrót do kolorów". Jej wernisaż odbył się w poniedziałek z udziałem młodych twórców i ich rodziców.

Prace, które składają się na wystawę powstały podczas cyklicznych zajęć prowadzonych przez Galinę Domagałę. Obrazy nie mają wspólnego tematu, a bardziej pokazują co komu w duszy gra.

Podczas wernisażu wystawy obecni byli autorzy prac, ich najbliżsi, a także dyrektor KOK-u, Dariusz Łukaszewski, który powitał zgromadzonych i burmistrz Kościana Piotr Ruszkiewicz. O wysiłku i zaangażowaniu twórców mówiła ich nauczycielka, Galina Domagała. – Niektórzy długo coś poprawiają w swoich pracach. Czasami pojawiają się nawet łzy niezadowolenia. To dowód na to, że cały czas czegoś szukają Tematyka jest różna, wiek naszych artystów też jest różny. Uczestnicy przychodzą na zajęcia i już mają  przygotowany temat – mówiła instruktorka zajęć plastycznych.

Galina Domagała podkreśliła również, że każdy talent trzeba szlifować i ćwiczyć. Bo nawet największy talent bez włożonej pracy i wysiłku umrze. Po tym przemówieniu uczestnicy zajęć zostali poproszeni do zapozowania do wspólnej fotografii. Następnie każdy otrzymywał dyplom stanowiący pamiątkę i podziękowanie za udział w wystawie. Młodym artystom gratulował również burmistrz Piotr Ruszkiewicz.

Po podziękowaniach przyszedł czas na podziwianie prac i na mały poczęstunek. Wystawa w sali klubowej KOK-u czynna będzie do 6 czerwca.

Fot. Milena Waldowska