Welcome to Korea

To tytuł kolejnej opowieści w ramach cyklu „Spotkań z podróżnikami”. O swej niskobudżetowej podróży do Azji opowie Michał Ilczuk.

michal_ilczukTo już szóste spotkanie w ramach cyklu w tym roku, a tym samym jego półmetek. 2 lipca o godzinie 18:00 w Kościańskim Ośrodku Kultury gościć będzie młody podróżnik, który zaprezentuje historię ze swej podróży do Korei Południowej. Jak zawsze wstęp na pokaz jest bezpłatny.

Michał Ilczuk tymi słowami zachęca do udziału w spotkaniu:
„Co wiedzieliśmy o Korei Południowej przed wyjazdem na wymianę z uniwersytetu? Tyle co powszechny zjadacz chleba w Polsce – produkują Samsungi a za chwilę zaatakuje ich Północ. Przez pół roku mogliśmy przekonać się, że ten kraj ma do zaoferowania znacznie więcej, a wojna z Północą nie spędza mieszkańcom snu z powiek. W Korei spędziliśmy pół roku na Uniwersytecie w Gwangju, w wolnych chwilach przemierzając kraj autostopem i pochłaniając tony kimczi. Na prezentacji opowiem o próbach odnalezienia się w zupełnie innej kulturze.

Jak nauczyć się czytać po koreańsku w dwa dni? Wódki brak – co pić ? Co oznacza zasada 100 dni? Smartfon generation? Z czym się je KPOP ? Jak się stopuje w kraju Kimów? Czemu w akademiku pobierają odciski palców? Jak smakuje jogurt LG ? Jak używać Koreańskiej toalety? O tym wszystkim opowiem na prezentacji”.

2 lipca, godz. 18.00, KOK
Organizatorzy:
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty
Kościański Ośrodek Kultury

Wsparcie:
OLYMPUS
Biuro Podróży WAYS

Dofinansowano ze środków Gminy Miejskiej Kościan.