Wejście na Śnieżkę i wiatraczki dla Wiktorka [ZDJĘCIA]

W niedzielę miały miejsce dwa ciekawe wydarzenia mające na celu wsparcie zbiórki Wiktora Ratajczaka chorującego na nowotwór złośliwy wątroby. Kilku śmiałków weszło w strojach wróżek na Śnieżkę, a ponadto w Śmiglu sprzedawano ciasteczkowe wiatraczki.

Założenie akcji było takie: jeżeli na specjalnej skarbonce założonej dla Wiktorka pojawi się kwota 10 tys. zł, wówczas Albert Pelec, Asia Rosa i Tomek Karpiński wejdą na Śnieżkę w strojach wróżek. I tak też się stało, a kwota zbiórki osiągnęła prawie 12 tys. zł (https://www.siepomaga.pl/wrozkidlawiktorka).

Do tego niecodziennego wyzwania postanowiły przyłączyć się także inne osoby, w tym zaprzyjaźnieni biegacze oraz strażacy z OSP Stare Bojanowo. O godz. 9.00 w niedzielę 4 grudnia wyruszyli na Śnieżkę czarnym szlakiem z dolnej stacji linii kolejowej „Zbyszek” w Karpaczu. Kilka osób miało na sobie stroje wróżek.

Wejście zakończyło się sukcesem, choć łatwo nie było. Silny wiatr i śnieg mocno utrudniały wspinaczkę. – Mówiąc, że było trudno to jakby nie powiedzieć nic. Wspaniała przygoda, która w naszej pamięci zostanie na długo. Cieszymy się, że wspólnymi siłami zrobiliśmy coś dla wojownika Wiktora Ratajczakapodsumował całą akcję Albert Pelec.

To jednak nie wszystko, co działo się w niedzielę dla Wiktorka. Podczas gdy śmiałkowie zmagali się z górą i własnymi słabościami, w Śmiglu na rynku sprzedawano ciasteczka w kształcie wiatraków, czyli symbolu Śmigla. Wiatraczki  upiekły panie z kół gospodyń wiejskich z Morownicy, Olszewa, Poladowa, Starej Przysieki Pierwszej i Spławia, a także pracownice Urzędu Miejskiego Śmigla i wolontariusze, którzy działają dla Wiktorka. Przez kilka godzin trwającej sprzedaży udało się uzbierać kwotę 4277,90 zł.

A już w przyszły weekend kolejne akcje dla Wiktorka. W Kościańskim Ośrodku Kultury w niedzielę, 11 grudnia zostanie przeprowadzony Kiermasz Świąteczny.

Fot. Organizatorzy