Weekendowe propozycje KOK-u

Kościański Ośrodek Kultury zaprasza w swe progi na różne wydarzenia od piątku do niedzieli. Zacznie się od kina, potem oryginalny koncert i w niedzielę opera oraz joga.

Weekend rozpocznie piątkowe kino. ,,20 000 dni na Ziemi” to film, w którym podczas swojego dwudziestotysięcznego dnia na Ziemi muzyk i pisarz Nick Cave opowiada o własnym życiu. Obraz przeznaczony jest głównie dla fanów Cave’a, ale ma spore szanse, by spodobać się także widzom mniej rozmiłowanym w jego muzyce. Mimo że obraz Jane Pollard i Iaina Forsytha udaje dokument, dokumentem nie jest – to raczej wielopiętrowy autoironiczny żart.
18 czerwca, PIĄTEK, godz. 18:00
,,20 000 dni na Ziemi” – Kino w KOK
Obowiązują zapisy telefoniczne pod numerem: (65) 512-05-75, wstęp wolny

W sobotę ciekawy koncert artystki o pseudonimie Yoenna. Artystka zagra w formule Solo Actu, czyli muzycznej kompozycji wykonywanej solowo. Taką formułę znamy m. in. z koncertów Krzysztofa Zalewskiego, Kimbry oraz innych znakomitych twórców. Będzie to ubrany w charyzmatyczną narrację koncert wokalistki, której towarzyszyć będą tancerze, malujący dźwiękową przestrzeń ruchem, wypełniając ją bogatą gamą emocji.
19 czerwca, SOBOTA, godz. 17:00
Koncert Yoenna
Bilety do nabycia w KOK, cena: 10 zł

Niedzielne popołudnie zacznie się z kolei od jogi pod chmurką w parku KOK. To wydarzenie, które zostało przeniesione z ubiegłej soboty, gdyż w jego realizacji przeszkodził deszcz. Mimo nieprzychylnych prognoz pogody Marlena Broniewska i Izabela Kaczmarek ze Studia Jogi PRZESTRZEŃ do ostatniej chwili były przygotowane na prowadzenie zajęć podczas Międzynarodowego Dnia Jogi w Kościanie. Podłoże okazało się zbyt wilgotne, a wydarzenie zostało przeniesione na niedzielę.
20 czerwca, NIEDZIELA, godz. 15:00
Międzynarodowy Dzień Jogi w Kościanie
Trawnik w parku KOK, zajęcia bezpłatne

Ostatnia propozycja to opera w młodym wydaniu. Jeden z najlepszych tenorów młodego pokolenia – Voytek Soko-Sokolnicki wystąpi w duecie z żoną Agnieszką, która jest sopranistką. Towarzyszyć będzie im fortepian Michała Baranowskiego oraz pętla dźwiękowa, filmowa i wideo. Utalentowani, obdarzeni charyzmą i pasją śpiewu artyści łączą swobodnie różne gatunki muzyki: od opery przez słynne tematy muzyki filmowej, rozrywkowej, musical, aż do muzyki sakralnej.
20, czerwca, NIEDZIELA, godz. 16:30
Sokolniccy Duett – Opera w Kościanie
Bilety do nabycia w KOK, cena: 20 zł