Weekend w KOK – zapowiedź

Na piątek i sobotę Kościański Ośrodek Kultury zaplanował kilka wydarzeń. Będzie kino, muzyka i joga na świeżym powietrzu.

„Zabij to i wyjedź z tego miasta” to film animowany, w którym muzyka wysuwa się na pierwszy plan. Utwory Tadeusza Nalepy i zespołu Breakout nadają animacji bluesowy, niespieszny rytm. Mariusz Wilczyński realizował go przez 14 lat. „Zabij…”  okazał się wielkim sukcesem festiwalowym. Swoją światową premierę miał  na 70. MFF w Berlinie. Zdobył pierwsze w historii Złote Lwy dla filmu animowanego na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni; był nagradzany również m.in. na MFF w Wiedniu (Nagroda FIPRESCI) oraz na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Ottawie (Grand Prix). „Zabij to…” może również poszczycić się obsadą, jakiej nie miała żadna polska produkcja. Postaciom z animacji Wilczyńskiego głosu użyczyli między innymi Barbara Krafftówna, Andrzej Wajda, Irena Kwiatkowska, Krystyna Janda, Gustaw Holoubek, Anna Dymna, Marek Kondrat, Daniel Olbrychski, Magdalena Cielecka czy Małgorzata Kożuchowska.

Na dzień z jogą zapraszają z kolei Marlena Broniewska i Izabela Kaczmarek ze Studia Jogi PRZESTRZEŃ. Wydarzenie organizowane jest z okazji Międzynarodowego Dnia Jogi w Kościanie, a odbędzie się na trawie w parku przy KOK-u. Wstęp bezpłatny. Uwaga! Ze względu na opady deszczu w sobotę, wydarzenie zostało przeniesione na niedzielę, 20 czerwca.

Bartek Leśniak Trio to z kolei nowoczesne spojrzenie na jazz w mistrzowskim wykonaniu. Zespół z Krakowa wykona utwory z płyty ,,Coś przerywa”.

Szczegółowy plan wydarzeń:

1 czerwca, piątek, godz. 18:00
Zabij to i wyjedź z tego miasta
Film Mariusza Wilczyńskiego.
Jednym z głównych bohaterów filmu jest muzyka: fenomenalne, brzmiące niesłychanie współcześnie utwory Tadeusza Nalepy i zespołu Breakout nadają animacji bluesowy, niespieszny rytm.

12 czerwca, sobota, godz. 16:00
Międzynarodowy Dzień Jogi w Kościanie
Uwaga! Ze względu na opady deszczu w sobotę, wydarzenie zostało przeniesione na niedzielę, 20 czerwca.
Przyjdź z własną matą.
W centrum miasta: chwila zatrzymania myśli, zrelaksowania ciała i świadomy oddech.
Nie ma znaczenia czy od dawna praktykujesz czy będzie to Twój pierwszy raz, spotkajmy się w sobotę i stańmy razem na macie.

12 czerwca, sobota, godz. 17:00
Bartłomiej Leśniak Trio koncert jazzowy
Dobry JAZZ z Krakowa.

Nowoczesne spojrzenie na jazz w mistrzowskim wykonaniu – zapraszamy, polecamy. Zespół wykona utwory z płyty ,,Coś przerywa”.
Bartłomiej Leśniak – fortepian
Mikołaj Sikora – kontrabas
Piotr Przewoźniak – perkusja