Weekend pełen imprez w Śmiglu na początek lata

Trzydniowe wydarzenia kulturalne przy wiatrakach, Nocny Bieg Świętojański wraz ze Świętojańską Nocą Kolorów to oferta rekreacyjno-kulturalne Śmigla na ostatni weekend czerwca.

Centrum Kultury w Śmiglu zaprasza na imprezę plenerową przy wiatrakach „Śpiewam-Gram-Tańczę – by legenda stała się faktem”. Wydarzenie rozpocznie się już w piątek przed południem od dziecięcego korowodu ze śmigielskimi maskotkami w kształcie wiatraków – Pankracym i Serwacym. Następnie odbędzie się piknik wraz z grami i zabawami, wystawy malarskie lokalnych artystów. Wieczorem zostanie pokazany długo przygotowywany spektakl teatralno-muzyczny o dziejach Śmigla.

Szczególnie bogato przy wiatrakach zapowiada się sobota. Już od godz. 15.00 do późnego wieczora będą odbywać się występy artystyczne. O godz. 20.00 wystąpi zespół Budka Band, a o 22.00 nastąpi puszczanie wianków w stawie.

Intensywny weekend zakończą niedzielne warsztaty tańca mażoretkowego oraz wystawa wiatraków, które zbierane były wśród mieszkańców przez kilka miesięcy w ramach akcji „By legenda stała się faktem. Zbierzmy 99 wiatraków”.

Jak to w Śmiglu, nie może także zabraknąć sportu. W sobotę wieczorem odbędzie się Nocny Bieg Świętojański na 5 i 10 km. Trasa powiedzie ulicami Śmigla, a biegom będzie towarzyszyć „Świętojańska Noc Kolorów”. Na trasie zostanie wyznaczona „strefa kolorów”, w której biegacze zostaną obsypani proszkami holi. Emocji nie będzie w związku z tym na pewno brakowało.