Weekend pełen atrakcji w Śmiglu [ZAPOWIEDŹ]

Przez trzy dni weekendu 22-24 kwietnia odbywać się będzie impreza plenerowa "Wiosna na placu targowym". Będą food trucki, motopiknik, mażoretki i koncerty. Ponadto na rynku odbędzie się kiermasz ciast, a w CK Gminny Dzień Profilaktyki Zdrowia.

Na „Wiosnę na placu targowym” zapraszają Burmistrz Śmigla, Centrum Kultury w Śmiglu i grupa Team Fundacja. Wydarzenie rozpocznie się w piątek o godz. 14.00 Zlotem Food Trucków. Jedzenie z przyczep samochodowych serwowane będzie do godz. 21.00. Budki funkcjonować będą także w sobotę i niedzielę od południa do godzin wieczornych.

Ponadto sobota upłynie motoryzacyjnie i koncertowo. O14.00 ruszy Motopiknik podczas którego nie zabraknie wielu atrakcji związanych z motoryzacją, w tym liczne konkursy. A wieczorem część koncertowa. Na początek wystąpi Dixi King, a po nich Sunday Morning. Niedziela nie będzie słabsza pod względem wrażeń. Poza food truckami  czekają nas dwie godziny tańca z mażoretkami, a to wydarzenie nawiązuje do Międzynarodowego Dnia Tańca. Wystąpią: „Iris Śmigiel”, „Verwa Krzywiń” i „Nutki Lipno”. Szczegółowy plan godzinowy na plakacie.

To jednak niejedyne wydarzenia, które odbędą się w ten weekend w Śmiglu. Szczególnie intensywna pod tym względem będzie sobota. Już od godz. 8.00 na śmigielskim rynku funkcjonować będzie Kiermasz Ciast. Na to wydarzenie zaprasza Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej „Światło Nadziei”. Cały dochód ze sprzedaży domowych wypieków zostanie przeznaczony na budowę Warsztatów Terapii Zajęciowej w Śmiglu. Wydarzenie potrwa dopóki nie sprzedadzą się wszystkie ciasta.

Ponadto Burmistrz Śmigla zaprasza na Gminny Dzień Profilaktyki Zdrowia. Będzie to okazja do wykonania wielu bezpłatnych badań profilaktycznych dla mieszkańców gminy w różnym wieku. Szczegóły dotyczące poszczególnych badań znajdują się na plakacie, a obowiązują na nie wcześniejsze zapisy pod nr tel. 65 518 69 08 w godzinach pracy Urzędu. Wydarzeniu towarzyszyć będzie także odbywająca się dwa razy do roku w Śmiglu akcja poboru krwi oraz rejestracja potencjalnych dawców szpiku. Badania będą przeprowadzane w godzinach 8.00-16.00 w Centrum Kultury w Śmiglu.