Wędkarskie zawody karpiowe

W dniach 6-8 września miały miejsce Zawody Karpiowe o III Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Kościana. Rywalizacja odbywała się na łowisku w Sączkowie w gminie Przemęt.

Przy jesiennej pogodzie w zawodach wzięło udział 19 dwuosobowych drużyn, które miały za zadanie łowić karpie. Ogółem złowionych zostało ponad 150 kg ryb.

Pierwsza ryba zawodów została złowiona po 4 godzinach od rozpoczęcia rywalizacji przez Piotra Bartkowiaka. W trakcie trwania rywalizacji kilku zawodników mogło pochwalić się swoimi „życiówkami”, a największą rybę zawodów złowił Kamil Gidaszewski, którego karp ważył ponad 18 kg.

Za te indywidualne osiągnięcia zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki ufundowane przez Wójta Gminy Kościan. A w rywalizacji drużynowej I miejsce przypadło drużynie w duecie Wojciech Kaczmarek/Jakub Kaczmarek w wynikiem 26,100 kg. Na drugim miejscu uplasował się team Marcin Matecki/Maciej Matecki – 22,160 kg, a trzecie miejsce zajęła drużyna Maciej Mikołajczak/Marcin Wasilewski z wynikiem 18,381 kg.

Pamiątkowe statuetki dla najmłodszych zawodników odebrali Antoni Przybyła oraz Jakub Kaczmarek. Z kolei pamiątkową statuetkę dla jedynej kobiety otrzymała Sylwia Bartkowiak.

Zawody zorganizował Kościański Klub Karpiowy PrideofCarp.