Warsztaty z podróżnikiem

Tym razem wydarzenie w ramach cyklu „Spotkań z podróżnikami”, które odbywają się raz w miesiącu w Kościańskim Ośrodku Kultury, miało rozbudowany charakter.

kasia_biernacka_warsztatyMianowicie przed tradycyjną, popołudniową prezentacją, zorganizowano warsztaty dla dzieci. Poprowadziła je bohaterka spotkania – Katarzyna Biernacka. Doświadczona grotołazka, która już od kilkunastu lat przemierza jaskinie w Polsce, Hiszpanii i Meksyku, opowiadała dzieciom o tym niezwykłym świecie. Poza oglądaniem zdjęć i filmów najmłodsi mogli przymierzyć strój grotołaza, zobaczyć co mieści się w worku osoby przemierzającej jaskinie, nauczyć się węzłów używanych w jaskiniach, spakować linę do worka, a także poznać zwierzęta, które mieszkają w górskich jamach. Warsztaty, które odbyły się w dwóch grupach, zakończyło rysowanie jaskiń.

Poniżej zdjęcia z warsztatów, natomiast kilka słów z przebiegu wieczornego spotkania oraz zdjęcia zamieściliśmy na naszym facebookowym fanpage’u: www.facebook.com/gazetakoscianiak.