Wakacje w akademiach Obry i Reissa

W okresie wakacyjnym Klub Piłkarski Obra 1912 Kościan zorganizował dla dzieci półkolonie. Sporo dzieje się również w Akademii Piłkarskiej Reissa Kościan.

Na początku lipca Klub Piłkarski Obra 1912 Kościan zorganizował dla dzieci półkolonie. W zajęciach wzięło udział 24 zawodników z roczników 2011-2014. Przedsięwzięcie otrzymało wsparcie finansowe w wysokości 2500 zł od powiatu kościańskiego w ramach programu „Wakacje na sportowo dla dzieci i młodzieży”. Ponadto organizację półkolonii wsparł samorząd miejski Kościana oraz MOSiR Kościan i Nadleśnictwo w Kościanie.

Wśród zorganizowanych atrakcji znalazły się m.in. zajęcia treningowe, pobyt i zabawa na letnisku w Nowym Dębcu, kąpiele na kościańskim basenie. Ponadto półkolonie były okazją do spotkania z leśnikami z Nadleśnictwa Kościan, którzy zorganizowali zajęcia edukacyjne. Kolejny dzień dzieci spędziły w Parku Rozrywki Nenufar. Największa atrakcja uczestników spotkała na koniec wspólnych wakacji. Młodzi miłośnicy sportu byli na wycieczce, podczas której m.in. zwiedzili Stadion Lecha w Poznaniu.

 Z kolei akcję „Aktywne Lato 2021” przygotowała AP Reissa Kościan. W jej ramach odbywają się m.in. weekendowe gry i zabawy dla przedszkolaków i skrzatów. Ponadto w lipcową niedzielę zorganizowano mini piknik sportowy, w którym wzięli udział młodzicy i trampkarze wraz z rodzicami.

W każdym tygodniu od poniedziałku do piątku w godz. 16.30-20.00 klub Akademia Piłkarska Reissa Kościan zaprasza na bezpłatne treningi zapoznawcze w kategoriach od 4 roku życia aż do końca klasy ósmej. Zapisy i szczegółowe informacje pod tel. kom. 606 976 471 i www.akademiareissa.pl .

W Akademii najważniejszy jest młody zawodnik, dlatego każdy trening jest dostosowany do możliwości i grupy wiekowej piłkarza. Projekt ma na celu ukazanie, że trening i mecz to wyzwanie, radość, ale również okazja na popełnianie błędów i wyciągania z nich wniosków, które zaprocentują w przyszłości – mówi koordynator Tomasz Woźniak z AP Reissa Kościan.

Klub także ma za sobą pierwszy turnus półkolonii, w którym wzięło udział 15 najmłodszych mieszkańców miasta i gminy Kościan. Program obfitował w wiele niezwykłych wydarzeń m.in. wyjazd do Multikina, wycieczkę do Muzeum-Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera w Puszczykowie, wycieczkę na Stadion Miejski w Poznaniu i do ZOO, warsztaty w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kościanie oraz liczne zajęcia sportowe. W sierpniu odbędzie się kolejny turnus i obóz sportowy w Darłowie.

Fot. AP Reiss Kościan, Obra 1912 Kościan