Wakacje na sportowo z Akademią Piłkarską Reissa

Akademia Piłkarska Reissa Kościan w ramach programu „Wakacje na sportowo dla dzieci i młodzieży” realizowanego przez powiat kościański zorganizowała dla najmłodszych tygodniowe półkolonie.

W półkoloniach organizowanych przez Akademię Piłkarską Reissa Kościan, które odbyły się w dniach 11-15 lipca wzięło udział 11 dzieci, dla których przygotowano wiele atrakcji. To m.in. dwie wycieczki pociągiem do Poznania, w czasie których półkoloniści wybrali się do kina na seans „Minionki: wejście Gru” i Muzeum Brama Poznania. Ponadto w programie było wyjście do Pirackiego Parku Rozrywki w Kościanie oraz wyjście na kościański basen MOSiR, a także treningi piłkarskie i ogólnorozwojowe na Orliku.

Ponadto klub przez cały lipiec i sierpień organizuje bezpłatne treningi dla dzieci zainteresowanych aktywnością ruchową, a w sierpniu aż 40 młodych kościaniaków wyjedzie na obóz sportowy nad Morze Bałtyckie do Darłowa. Odbędzie się również drugi turnus półkolonii dla zainteresowanych i rozgrywki Dziecięcej Ligi Piłkarskiej o Puchar Starosty Kościańskiego.

– Wydarzenia odbywają się w ramach wsparcia finansowego od Powiatu Kościańskiego dla Fundacji Piotra Reissa w wysokości 5500 zł za co serdecznie dziękujemy. Dużym wsparciem jest dla nas również Urząd Miejski Kościana i MOSiR Kościan, gdyż dzięki wspólnej współpracy z przygotowanych przez nas atrakcji skorzysta blisko 300 dzieci z terenu gminy miejskiej Kościan i powiatumówi trener i koordynator Tomasz Woźniak z AP Reissa Kościan.

Klub prowadzi aktualnie wakacyjne nabory we wszystkich kategoriach wiekowych: skrzat (3-6 lat), żak (7-9 lat), orlik (10-11 lat), młodzik (12-13 lat), trampkarz (14-15 lat), a trenuje na Orliku przy ul. Wyzwolenia 24 w Kościanie, Nowinkach i Sepnie. Szczegóły pod tel. 606 976 471 i www.facebook.com/apr.koscian.