W wypadku życie stracił strażak

W tragicznym wypadku, który miał miejsce w czwartek pomiędzy Jerką a Krzywiniem zginął druh Maciej z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzywiniu. Wypadek relacjonuje straż pożarna z Komendy Powiatowej PSP w Kościanie.

Okoliczności wypadku bada policja pod nadzorem prokuratury. Najprawdopodobniej powołany zostanie biegły sądowy, a dochodzenie może potrwać nawet kilka miesięcy. O przebiegu akcji ratowniczej informuje Dawid Kryś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie.

W czwartek 10 czerwca br. o godz. 9.23 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kościanie otrzymało informację o wypadku na drodze nr 432. Na miejsce zadysponowane zostały zastępy z KP PSP w Kościanie oraz OSP Jerka i Krzywiń.

Po przybyciu na miejsce zabezpieczono teren akcji oraz przeprowadzono rozpoznanie. Samochód ciężarowy marki STAR, którym podróżowały 4 osoby zderzył się z samochodem osobowym marki BMW, którym jechał tylko kierowca. Kierowca osobówki pozostawał w pojeździe. Strażacy nie stwierdzili u niego funkcji życiowych. Ewakuowali poszkodowanego na zewnątrz pojazdu i natychmiast rozpoczęta została resuscytacja krążeniowo-oddechowa. Na miejsce przybył Zespół Ratownictwa Medycznego. Niestety wspólne działania strażaków i ratowników medycznych nie przyniosły pozytywnego efektu, a obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon kierowcy. Pozostali uczestnicy zdarzenia nie odnieśli obrażeń.

Przybyły na miejsce prokurator oraz policja przeprowadzili czynności dochodzeniowe. Po ich zakończeniu strażacy wspólnie z załogą pomocy drogowej usunęli wrak oraz oczyścili jezdnię z pozostałości powypadkowych. Przez blisko 4 godziny trwającej akcji droga była zablokowana w obu kierunkach a policja wyznaczyła objazdu.

Takie akcje dla strażaków są zawsze trudnym wyzwaniem, tym bardziej ciężkim było prowadzenie działań gdy okazało się, że poszkodowanym jest nasz kolega. Maciej na co dzień był członkiem jednostki OSP Krzywiń. Zawsze aktywny, pomocny, nigdy nie odmawiał, gdy była potrzeba zrobienia czegokolwiek. Ciężko wyrazić smutek i żal…

Składamy najszczersze wyrazy współczucia dla rodziny.
Cześć Jego pamięci!

Opracowanie: mł. asp. Dawid Kryś – KP PSP w Kościanie
Zdjęcia: archiwum KP PSP w Kościanie

Zobacz także:
Śmiertelny wypadek między Jerką a Krzywiniem [ZDJĘCIA]