W strażnicy wręczono nagrody w konkursie plastycznym [ZDJĘCIA]

Na plac przy komendzie Państwowej Straży Pożarnej zaproszono dzieci wraz z rodzicami, które uczestniczyły w konkursie zatytułowanym "Powiat kościański – mój bezpieczny dom. Nie zabrakło także dodatkowych atrakcji.

W ramach konkursu wpłynęło aż 365 prac. Wyniki  ogłoszono już 20 kwietnia, jednak z powodu obostrzeń związanych z epidemią nie można było wówczas wręczyć nagród. Uczestników konkursu zaproszono do strażnicy w niedzielę, 20 czerwca.

Nagrody małym twórcom wręczał m.in. komendant KP PSP w Kościanie, Szymon Klemenski oraz wicestarosta Zbigniew Franek. Upominki otrzymali wszyscy, natomiast nagrody przyznano 3 pracom z każdej kategorii wiekowej. Ponadto wyróżniono jeszcze 7 dodatkowych rysunków. Laureaci otrzymali dyplomy, a także nagrody w postaci czujek tlenku węgla, gaśnic, gier planszowych, a nawet maskotek. Jeśli ktoś nie mógł odebrać nagrody w niedzielę, może to uczynić do końca czerwca w komendzie straży.

Strażacy przygotowali dla dzieci również atrakcje, z których mogły skorzystać po części oficjalnej. Mogły one obejrzeć sprzęt strażacki, spróbować swoich sił w trafianiu wodą z węża do celu, czy też zmierzyć się na torze sprawnościowym.

Fot. Bogdan Ludowicz