W sobotę triathlon. Uwaga na utrudnienia w ruchu

Już po raz kolejny Nowy Dębiec powita triathlonistów. Tegoroczne zawody odbędą się w sobotę, 10 września. Zawodnicy będą zmagać się na dwóch dystansach, nie zabraknie również dziecięcej rywalizacji. W związku z wydarzeniem należy przygotować się na utrudnienia w ruchu.

Zawody triathlonowe w Nowym Dębcu z cyklu Greatman Trilogy wpisały się na stałe w kalendarz imprez sportowych powiatu kościańskiego. Podczas tegorocznej edycji startujący indywidualnie i w sztafetach będą rywalizować na dwóch dystansach – 1/8 IronMana (950 m pływanie, 22,5 km rower, 5,25 km bieg) oraz 1/4 IronMana (475 m pływanie, 45 km rower, 10,5 km bieg). Odbędą się również zawody GreatKids w różnych kategoriach wiekowych. Dodajmy, że zawody w Nowym Dębcu wchodzą w cykl GreatMan, który obejmuje również Śrem i Kórnik, a w tym roku po raz pierwszy także Kłodawę.

W związku z organizacją zawodów, w najbliższą sobotę wystąpią następujące utrudnienia w ruchu:
w godzinach 9.45 – 11.45 całkowicie wyłączone z ruchu będą drogi na trasie Nowy Dębiec – Gryżyna – Osiek (do drogi na Nowy Dębiec)
w godzinach 13.00 – 17.00 całkowicie wyłączone z ruchu będą drogi na trasie Nowy Dębiec – Gryżyna – Osiek – Januszewo (do progu zwalniającego)
– od godziny 9.45 do godziny 17.30 zostanie całkowicie wyłączony z ruchu teren bezpośrednio przy plaży w Nowym Dębcu oraz ulice: Główna od ul. Wczasowej do ul. Leśnej; ul. Leśna na całym odcinku aż do Gryżynki; ul. Irysowa, ul. Mieczykowa; ul. Deptak od ul. Głównej do ul. Mieczykowej.

Dojazd do Nowego Dębca będzie możliwy przez cały dzień od Zglińca przez parking usytuowany wzdłuż ul. Głównej i dalej ul. Dębową, w podobny sposób będzie możliwy wyjazd z Nowego Dębca.

Za utrudnienia organizatorzy przepraszają.