W sobotę otwarcie marki Lody Lida w Czempiniu

Lodziarnia z letnim ogródkiem znajduje się na czempińskim Rynku. W punkcie będzie można kupić nie tylko lody i desery lodowe, ale również ciepłe i zimne napoje oraz gofry.

Już wiosną samorząd Czempinia wspominał o ożywieniu Rynku i wprowadzeniu w tej przestrzeni małej gastronomii, w tym także budki z lodami i sezonowym ogródkiem. Teraz te plany zaczynają być wcielane w życie.

Lody Lida, które zostaną otwarte w Czempiniu to marka rodzinna, która powstała w 2008 roku. Oferuje bogate menu, w tym lody włoskie i amerykańskie oraz sorbetowe, desery lodowe, shake’i, granity, a także kawy, w tym mrożone oraz gofry z najróżniejszymi dodatkami. – Lodziarnia z letnim ogródkiem w samym centrum miasta to kumulacja wszystkich naszych doświadczeń. Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy Czempinia nie mogą się nas już doczekać, a my również nie możemy doczekać się wielkiego otwarcia – informują właściciele marki.

Inauguracyjne otwarcie lodziarni nastąpi w sobotę, 30 lipca już o godz. 9.00. Na ten dzień szykowane jest specjalne menu, w którym znajdą się lody włoskie o smaku śmietanki i nutelli, lody amerykańskie w smakach śmietanki i sorbetu truskawkowego, a także granita cola i arbuz oraz wiele innych deserowych pyszności. W dniu otwarcia punkt czynny będzie aż do godz. 22.00.