W sobotę finał zbiórki dla Marysi

Przypominamy, że w sobotę, 24 kwietnia w Kościanie i Śmiglu prowadzona będzie zbiórka charytatywna plastikowych nakrętek, makulatury i tekstyliów na rzecz Marysi z Brenna chorującej na rdzeniowy zanik mięśni.

Warto przynieść wymienione rzeczy pod sklepik Rzeczodzielni mieszczący się na os. Jagiellońskim w Kościanie (blok przy mini targowisku osiedlowym) lub do dawnego baru “U Mira” w Śmiglu (ul. Poprzeczna 2). Obie zbiórki będą prowadzone w godzinach 9.00-14.00.

Choć w sobotę odbędzie się kulminacja zbiórki, to już od dwóch tygodni organizatorzy akcji w Kościanie i Śmiglu gromadzili owe rzeczy, których dochód ze sprzedaży zasili konto zbiórki Marysi: www.siepomaga.pl/maria. Na początku tego tygodnia ze Śmigla do Brenna pojechały około 2 tony makulatury zebranej w miejscowej szkole. Z kolei w Kościanie zbierane rzeczy są gromadzone w garażu u jednej z organizatorek akcji.

Na wszystkich, którzy zdecydują się przyjść pod siedzibę Rzeczodzielni, czekają dodatkowe atrakcje. Mianowicie będzie możliwość zakupu losów w cenie 5 zł, a każdy z nich gwarantuje wygraną w postaci różnych przedmiotów i usług oferowanych przez kościańskich przedsiębiorców. To m.in. bon do kosmetyczki, na pizzę i kebab, a także maskotki, książki, puzzle i wiele innych gadżetów. Dochód ze sprzedaży losów zostanie przekazany na rzecz Marysi z Brenna oraz Piotrusia z Kościana, a także innych podopiecznych Rzeczodzielni.

Organizatorami zbiórek są: Stowarzyszenie Rzeczodzielnia Kościan, grupa facebookowa Dajmy Pomoc Ludziom w Potrzebie oraz grupa motocyklowa Wind Wolves.

Dokładne miejsca zbiórek (sobota, 24 kwietnia):
Kościan – Sklep Rzeczodzielni Kościan, os. Jagiellońskie 23-26, godz. 9.00-14.00
Śmigiel – dawny bar “U Mira”, ul. Poprzeczna 2, godz. 9.00-14.00