W Śmiglu zbierali krew dla Janka

Zbiórka krwi dla 2-letniego chłopca chorującego na białaczkę odbyła się w Centrum Kultury. Chętnych do oddania krwi było więcej, niż można było przyjąć.

Była to już kolejna akcja zbiórki krwi w Śmiglu organizowana wspólnie przez Urząd Gminy, Grupę Motocyklową Wind Wolves ze Śmigla oraz Klub Honorowych Dawców Krwi PCK “Błękitna Kropelka”, a po raz drugi przeprowadzana w Centrum Kultury.

Janek to dwuletni mieszkaniec gminy Śmigiel, u którego w grudniu zdiagnozowano białaczkę. Regularnie musi otrzymywać krew i osocze.

Liczba dawców w Śmiglu rośnie, co nas ogromnie cieszymówi Paweł Kolosza, prezes Błękitnej Kropelki. – Dzisiejsza akcja spotkała się z bardzo dużym odzewem, zgłosiło się ponad 80 chętnych do oddania krwi. Ponieważ jest to jednak akcja specjalnie dedykowana i ma ograniczenia czasowe, gdyż oddana krew nie może leżeć i musi zostać od razu przekazana dalej, limit dawców musiał wynieść około 50 osób.

W sumie krew oddało 57 osób, co przełożyło się na prawie 26 litrów życiodajnego płynu. W czasie akcji zbierano również zabawki i gry dla małych pacjentów kliniki “Przylądek Nadziei” we Wrocławiu.

Fot. Karol Schmidt