W Śmiglu uczczono Narodowe Święto Niepodległości

Podobnie jak w innych miastach w regionie, w Śmiglu z powodu epidemii 11 listopada nie mógł odbyć się tradycyjny przemarsz i apel pamięci. 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczczono natomiast w skromniejszy sposób.

W tym uroczystym dniu złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze w miejscach pamięci. Władze gminy z burmistrz Małgorzatą Adamczak oraz radni powiatu kościańskiego – Albert Pelec i Piotr Błaszkowski symbolicznie oddali hołd Bohaterom Ojczyzny przy pomniku harcmistrza Zbigniewa Łukomskiego.

Tuż po tym wydarzeniu, o godz. 15.00 w kościele pw. Św. Stanisława Kostki została odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny.

Ponadto z okazji narodowego święta Centrum Kultury w Śmiglu pod honorowym patronatem burmistrz Małgorzaty Adamczak ogłosiło konkurs na najpiękniejsze wykonanie Mazurka Dąbrowskiego. Uczestnicy konkursu powinni nagrać swoje wykonanie hymnu i przesłać je do CK do 15 listopada. Regulamin konkursu i kartę zgłoszenia można znaleźć na stronie Urzędu Miejskiego.

Fot. Karol Schmidt