W Racocie trwają Mistrzostwa Wielkopolski w skokach

Do niedzieli potrwają Mistrzostwa Wielkopolski w skokach przez przeszkody. Zawody są rozgrywane na placu jeździeckim pomiędzy stajniami w Stadninie Koni.

Łącznie do udziału w zawodach, które potrwają do niedzieli, 5 czerwca, zgłosiło się 166 zawodników z 275 końmi. Wśród nich są zarówno doświadczeni zawodnicy, jak i rokujący juniorzy. Pula nagród wynosi blisko 100 tys. zł.

 – Piękne miejsce, doskonałe warunki i dużo dobrych zawodników. Między innymi Jarek Skrzyczyński, Dawid Skiba, Łukasz Wasilewski czy Maks Wechta bardzo poważnie potraktowali ten występ, więc robią nam się tu nie tylko mistrzostwa regionu, ale i małe mistrzostwa Polski – ocenia Mściwoj Kiecoń, utytułowany zawodnik KJ Agro-Handel Śrem.

W zawodach startują zarówno dorośli, jak i dzieci na kucach. W sobotę właśnie od kucy rozpoczęła się rywalizacja. Finały mistrzostw regionu odbędą na niedzielę. Wstęp na mistrzostwa jest bezpłatny i niebiletowany. Warto wybrać się do Racotu, by podziwiać piękne konie i zawodników, a także skorzystać z uroków całej Stadniny Koni Racot oraz przypałacowego terenu i samego pałacu.

Organizatorami mistrzostw są: Racocki Klub Jeździecki, Wielkopolski Związek Jeździecki i Klub Jeździecki Wechta. Inicjatorem i głównym sponsorem jest firma Wechta, a partnerem wydarzenia Samorząd Województwa Wielkopolskiego. przebieg zawodów można śledzić na: www.facebook.com/SkokoweMistrzostwaWielkopolski

Fot. Oliwia Chmielewska