W powiecie więcej osób na kwarantannie (stan na 07.04)

185 osób w powiecie kościańskim objętych jest aktualnie kwarantanną domową, ale nikt nie jest hospitalizowany z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19. W Wielkopolsce przybywa zakażonych.

Przypomnijmy, że 6 kwietnia z danych Sanepidu wynikało, że jedna osoba w naszym powiecie jest hospitalizowana z powodu podejrzenia zakażeniem. Dziś ta liczba wynosi już 0, zatem koronawirus nie został potwierdzony, a liczba potwierdzonych przypadków to w dalszym ciągu 3.

Osób objętych nadzorem epidemiologicznym jest w tej chwili 80. To mniej niż jeszcze wczoraj, gdzie mieliśmy 91 takich przypadków. Więcej jest natomiast osób objętych kwarantanną – 185, podczas gdy wczoraj było to 145.

Z kolei w Wielkopolsce do tej pory odnotowano 345 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 16 osób zmarło (stan na 7.04, godz. 10.00). Najgorzej sytuacja wygląda w powiecie krotoszyńskim, gdzie jest już ponad 90 zakażeń. Na wniosek wojewody wielkopolskiego przeprowadzana jest dezynfekcja Krotoszyna, a parki miejskie zostały zabezpieczone taśmami. Środki te zostały wszczęte, gdyż w kilku miejscach w mieście i w powiecie doszło do ognisk zakażenia koronawirusem.