W powiecie mamy dwa zakażenia

W powiecie kościańskim w środę, 6 maja pojawiły się dwa zakażenia koronawirusem. Drugi przypadek dziś oficjalnie potwierdził Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Kościanie.

Tak jak informowaliśmy wczoraj, zakażeni to 65-letnia kobieta oraz 64-letni mężczyzna. Oboje przebywają w tej chwili w Szpitali Miejskim przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu, który  pełni obecnie funkcję jednoimiennej lecznicy zakaźnej.

W związku z tym, że zakażeni musieli mieć w ostatnim czasie kontakt z innymi osobami, zwiększyła się nieco liczba osób przebywających w kwarantannie. Wg stanu na godz. 10.00 z 7 maja kwarantanną jest objętych obecnie 88 mieszkańców naszego powiatu, a nadzorem epidemiologicznym dwie osoby. Liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu zakażenia COVID-19 wynosi 2, liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim to również 2. Ponadto mamy także trzy wyleczone osoby.

W samym Kościanie kwarantanną objętych jest 26 osób, a nadzorem epidemiolocznym 1. Nikt w mieście nie jest obecnie zakażony ani hospitalizowany.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 1639 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 104 osoby zmarły, a 430 wyzdrowiało.