W powiecie kościańskim wzrosła liczba osób poddanych kwarantannie

Na terenie powiatu kościańskiego w związku z koronawirusem 14-dniową kwarantanną zostało objętych 81 osób. Zdecydowana większość z nich to osoby, które powróciły z zagranicy. Pod nadzorem epidemiologicznym znajduje się 113 osób.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kościanie.
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kościanie.

W powiecie kościańskim nie odnotowano jak dotąd żadnego przypadku zakażenia koronawirusem. Nikt też nie jest hospitalizowany.

Dziś w Wielkopolsce badaniami laboratoryjnymi potwierdzono dwa kolejne przypadki zachorowań na koronawirusa. Pierwsza osoba to mężczyzna w młodym wieku z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Został objęty kwarantanną domową. Jego stan zdrowia określany jest jako dobry.

Druga osoba to mężczyzna w średnim wieku. Przebywa obecnie w kwarantannie domowej na terenie powiatu poznańskiego. Jego stan jest dobry. Do tej pory w Wielkopolsce zakażonych zostało 18 osób, spośród których jedna zmarła.

W całym kraju liczba zakażonych wynosi 411 osób. Dziś w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie) zmarła 27-letnia kobieta, która była zarażona koronawirusem. Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, przyczyną śmierci była sepsa.