W powiecie kościańskim nadzorem epidemiologicznym objętych jest 98 osób

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kościanie informuje, że na terenie naszego powiatu w związku z koronawirusem poddano kwarantannie 36 osób, a 98 objętych jest nadzorem epidemiologicznym. Nikt nie jest hospitalizowany. Nie odnotowano jak dotąd żadnego przypadku zakażenia koronawirusem.

W trosce o zdrowie pracowników od 16 marca do odwołania w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kościanie nie jest prowadzona bezpośrednia obsługa klientów.

Nadzór epidemiologiczny trwa 14 dni. Odbywa się w porozumieniu z pracownikami inspekcji sanitarnej po wywiadzie epidemiologicznym. Dotyczy osób, które nie miały bezpośredniego kontaktu z nosicielem lub chorym, ale przebywały np. w tym samym pomieszczeniu. Dlatego na wszelki wypadek sprawdza się ich stan zdrowia. Taka osoba powinna przejść na pracę zdalną i ograniczyć do minimum wyjścia z domu. Na terenie powiatu kościańskiego nadzorem epidemiologicznym objętych jest aktualnie 98 osób.

Kwarantanna dotyczy osób zdrowych, które miały bliski kontakt z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem. Od 15 marca jest obowiązkowa dla wszystkich wracających z zagranicy. Obecnie na terenie naszego powiatu 14-dniowej izolacji poddanych jest 36 osób. Osobie poddanej kwarantannie nie wolno wychodzić z domu, nawet z psem na spacer, do sklepu czy do lekarza.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kościanie apeluje, by nie blokować numeru alarmowego (tel. 691 881 252) sprawami nie wymagającymi natychmiastowej pomocy.

W sprawie informacji na temat koronawirusa prosi o kontakt wyłącznie telefoniczny:
od poniedziałku do piątku od godz. 7:25 do 14:30
pod numerem stacjonarnym 65 512 22 33
po godzinach urzędowania oraz w dni wolne od pracy
pod numerami telefonów 691 881 252, 607 522 901.
O kontakt telefoniczny pod wyżej wymienione numery proszone są także osoby wracające z zagranicy.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kościanie informuje, że nie wykonuje żadnych badań na obecność koronawirusa.

W związku z wprowadzeniem na obszarze Polski stanu zagrożenia epidemicznego, w trosce o zdrowie pracowników od poniedziałku (16 marca 2020 r.) do odwołania w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kościanie nie jest prowadzona bezpośrednia obsługa klientów.