W powiecie 18 nowych zakażeń, w Polsce rekord

Czwartkowy raport kościańskiego sanepidu przynosi informację o sporej liczbie kolejnych przypadków koronawirusa. W całym kraju mamy natomiast kolejny rekord, a nieciekawie wygląda także sytuacja w sąsiednich powiatach, które mają trafić do czerwonej strefy.

W powiecie kościańskim na dzień 15 października przybyło 18 zakażonych wirusem SARS-CoV-2, a wszyscy przebywają w izolacji domowej. Ponadto jedna z hospitalizowanych osób wyszła ze szpitala i uznana została za ozdrowieńca. W tej chwili w szpitalu przebywa 4 zakażonych, a w domowej izolacji 97.

Od początku epidemii mieliśmy w powiecie 159 zakażeń, w tym 57 osób wyzdrowiało, a jedna zmarła.

W całej Polsce wg danych Ministerstwa Zdrowia liczba nowych zakażeń wyniosła aż 8099. Od soboty 17 października zacznie obowiązywać nowe rozporządzenie dotyczące stref. Resort zdrowia zapowiada, że w czerwonej strefie może znaleźć się ponad 100 powiatów (w tej chwili jest to 38 powiatów). W związku z dużą liczbą pojawiających się w ostatnich dniach przypadków zakażeń w Poznaniu i całym powiecie poznańskim, a także powiecie gostyńskim podejrzewa się, że te dwa powiaty znajdą się w strefie czerwonej, co oznacza większe restrykcje sanitarne. Przypomnijmy, że powiat gostyński już znajdował się w czerwonej strefie na początku października.