W niedzielę półmaraton

W najbliższy weekend w Kościanie zakrólują biegi. W sobotę odbędzie się Święto Biegania z Coccodrillo dla dzieci i młodzieży oraz miłośników nordic walking, a w niedzielę półmaraton oraz bieg towarzyszący na 6,5 km.

Kościan Półmaraton 2019

W sobotę biegi rozpoczną się o godz. 14.00. W rywalizacji wezmą udział przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych z powiatu kościańskiego, którzy pobiegną na różnych dystansach. Start będzie następował na wysokości Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej w Kościanie. Wydarzeniu będzie także towarzyszyć marsz nordic walking. Impreza przewidziana jest do około godz. 16.00.

Z kolei w niedzielę już po raz piętnasty odbędzie się Międzynarodowy Kościański Półmaraton im. dra Henryka Florkowskiego. Będzie mu towarzyszyć Bieg Coccodrillo na 6,5 km. Tradycyjnie biegi wystartują w południe, natomiast o godz. 11.45 planowane jest oficjalne otwarcie. Limit czasu na pokonanie trasy półmaratonu wynosi trzy godziny. Na półmaraton zapisanych jest 1018 zawodników, a na Bieg Coccodrillo 314.

Ceremonie Dekoracji odbędą się na sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. M. Konopnickiej. O godz. 13.45 rozpoczną się dekoracje zwycięzców Biegu Coccodrillo, a o godz. 15.00  zwycięzców półmaratonu.

Podczas imprez należy liczyć się z utrudnieniami w ruchu w mieście. W sobotę w godz. 13.30-16.00 obejmą one ulice: Konopnickiej, Kilińskiego, Nadobrzańską, Plac Wolności, Strzelecką, Wrocławską i Wyszyńskiego. Z kolei w niedzielę utrudnień należy spodziewać się w godz. 11.00-15.00, a obejmą one następujący obszar: Al. Kościuszki, Bernardyńską, Gwardii Ludowej, Kaźmierczaka, Kilińskiego, Konopnickiej, Kościelną, Maya, Marcinkowskiego, Mickiewicza, Koszewskiego, Dąbrowskiego, Moniuszki, Mostową, Nadobrzańską, Rynek, Szewską, Piłsudskiego, Plac Niezłomnych, Plac Paderewskiego, Plac Wolności, Plac Żołnierza Polskiego, Sienkiewicza, Sierakowskiego, Św. Ducha, Strzelecką, Surzyńskiego, Traugutta, Wyszyńskiego oraz ulice do nich przyległe.