W niedzielę otwarta strażnica – zapowiedź

8 marca w ramach "Otwartej strażnicy" szczególne zaproszenie kierowane jest do kobiet. Podczas wydarzenia prowadzona będzie zbiórka na rzecz pogorzelców ze Starych Oborzysk.

Będzie to drugie w tym roku otwarte spotkanie dla mieszkańców organizowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie. Tym razem zapowiadanych jest moc niespodzianek. Oprócz tradycyjnego przekazu prewencyjno-edukacyjnego strażacy zamierzają uatrakcyjnić pobyt w strażnicy różnego rodzaju wyzwaniami sprawnościowymi. W szczególności panie będą mogły poczuć się ratownikami wchodząc do zadymionego namiotu czy też nurkując w basenie. Sprawdzą swą siłę i wytrzymałość operując narzędziami hydraulicznymi, którymi na co dzień strażacy uwalniają ofiary wypadków komunikacyjnych.

Ponadto, o ile pozwoli na to pogoda, będzie można zobaczyć panoramę grodu nad Obrą z wysokości ponad 20 metrów. W programie przewidziana jest również grochówka z kotła.

Strażacy liczą na to, że moc przygotowanych atrakcji zachęci jak najwięcej osób do przyjścia na wydarzenie, a tym samym także przyłączenie się do pomocy rodzinie ze Starych Oborzysk, która w wyniku pożaru straciła dorobek życia.

NIEDZIELA, 8 marca, godz. 10.00-16.00, strażnica KP PSP w Kościanie, ul. Bączkowskiego 5a.