W niedzielę bieg „Wszyscy razem dla Agnieszki”

29 sierpnia w Kurzej Górze odbędzie się bieg charytatywny na rzecz Agnieszki Matuszak, policjantki z Kościana chorującej na nowotwór piersi. Można nie tylko pobiec, ale także przejść 5-kilometrową trasę lub przejechać ją na rowerze.

Kościan. Bieg w parku dla Kai

Będzie to druga impreza charytatywna dla Agnieszki w te wakacje. Przypomnijmy, że pierwsza odbyła się na początku lipca, a był to festyn „Razem dla Agnieszki” w Kiełczewie. Uzbierano wówczas blisko 48 tys. zł.

Tym razem każdy będzie mieć okazję pokonać 5 km dla Agnieszki. Ale będą również inne niespodzianki, więc można chociaż pokibicować i wrzucić coś do puszki. Bieg wystartuje o godz. 11.00 ze Stadionu Piłkarskiego w Kurzej Górze, a trasa powiedzie przez tereny leśne. Pobiec może każdy po opłaceniu wpisowego w wysokości 30 zł. Opłata będzie uiszczana na miejscu, a już teraz można się zapisywać na bieg poprzez mail: koscian.team@wp.pl lub messenger Kościan Team albo w komentarzu do wydarzenia.

Na uczestników czeka wiele niespodzianek, w tym gadżety, a także udział w losowaniu atrakcyjnych nagród przekazanych przez darczyńców. Nie zabraknie także poczęstunku w postaci grochówki oraz kawy i ciasta. Na najmłodszych będą natomiast czekały dmuchańce. Regulamin biegu można znaleźć na facebook.com/Kościan-Team.

Organizatorami wydarzenia są Przyjaciele Agnieszki oraz Grupa Biegowa Kościan Team. Partnerzy to natomiast Nadleśnictwo Kościan, OSiR Kościan i Sołectwo Kurza Góra.