W niedzielę bieg „Tropem Wilczym”

1 marca w Parku Miejskim w Kościanie odbędzie się bieg upamiętniający Żołnierzy Wyklętych. Limit miejsc już dawno został wyczerpany, ale można kibicować uczestnikom.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzony jest 1 marca, a że w tym roku wypada to akurat niedziela, bieg odbędzie się dokładnie tego dnia, co święto upamiętniające żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Dystans biegu wynosi 1963 m i nawiązuje do roku 1963, czyli daty śmierci Józefa Franczaka, pseudonim „Lalek”, ostatniego z niezłomnych.

Bieg ma mieć charakter rodzinny i jest on nieodpłatny. Organizator biegu w całej Polsce, czyli Fundacja Wolność i Demokracja zagwarantował na kościański bieg 180 pakietów startowych dla zawodników, na które składają się koszulka i materiały promocyjne oraz pamiątkowy medal.Lokalnymi organizatorami biegu są Urząd Miejski Kościana i MOSiR Kościan, którzy zapraszają do wspólnego kibicowania.

Bieg odbędzie się w Parku Miejskim, start na wysokości placu zabaw o godz. 12.00. Biuro zawodów będzie mieścić się w budynku na stadionie, a wydawanie pakietów rozpocznie się o godz. 10.30. Bieg ma charakter patriotyczny i rekreacyjny, dlatego nie jest prowadzona w nim klasyfikacja zawodników.