W Kościanie zdecydowanym zwycięzcą Trzaskowski

W drugiej turze wyborów prezydenckich ponad 61 proc. kościaniaków, którzy wzięli udział w wyborach oddało swój głos na Rafała Trzaskowskiego, a ponad 38 proc. na Andrzeja Dudę.

Wg obliczeń Miejskiej Komisji Wyborczej stosunek głosów wyniósł 61,51 proc. dla Trzaskowskiego i 38,49 proc. dla Andrzeja Dudy.

Rafał Trzaskowski w Kościanie wygrał we wszystkich Obwodowych Komisjach Wyborczych, poza szpitalami. W Wojewódzkim Szpitalu Neuropsychiatrycznym 138 głosujących było za obecnym prezydentem, a 43 za kandydatem Koalicji Obywatelskiej. Z kolei w szpitalu powiatowym 54 pacjentów głosowało na Andrzeja Dudę, a 25 na Rafała Trzaskowskiego.

Wyniki nie są zaskakujące, gdyż już w pierwszej turze najwięcej kościaniaków opowiedziało się za Trzaskowskim. Inna sytuacja była jednak w pozostałych gminach powiatu kościańskiego, gdzie 28 czerwca wygrał Andrzej Duda. Jak będzie tym razem i na ile te wyniki będą zbliżone do ogólnopolskich, przekonamy się niebawem.

Pełne wyniki II tury wyborów prezydenckich w powiecie kościańskim

Po godz. 2.00 PKW podała już oficjalne i całkowite wyniki dotyczące frekwencji w powiecie kościańskim. Wyniosła ona 67,27 proc. W naszym powiecie najliczniej do urn poszli mieszkańcy Kościana – 71,21 proc. Z kolei najniższą frekwencję odnotowano tym razem w gminie Czempiń – 64,40 proc. Nie zmienia to faktu, że we wszystkich gminach frekwencja była bardzo wysoka.

Znane są już szacunkowe wyniki oparte na badaniu late poll z 90 proc. komisji wyborczych. Wg sondażu Ipsos opublikowanego około godziny 2.00 w nocy wybory prezydenckie wygrywa Andrzej Duda z wynikiem 51 proc. Rafał Trzaskowski uzyskał 49 proc. Średnia dokładność badania late poll wynosi poniżej jednego punktu procentowego.

Państwowa Komisja Wyborcza podała o godz. 8.00 wyniki z 99,97 proc. komisji wyborczych. Zwycięzcą II tury wyborów prezydenckich został Andrzej Duda.

Andrzej Duda: 51,21 proc. (10 413 94 głosy)
Rafał Trzaskowski: 48,79 proc. (9 921 219 głosów)
Frekwencja 68,12%